top of page

מריפוסה | Mariposa

ממש לאחרונה יצאה ההודעה שמסעדת מריפוסה של השפים חביב משה, מאיר אללוף ויומי לוי שבקיסריה הופכת לכשרה. הודעה שריגשה ושמחה רבים, אני ביניהם.


גילוי נאות, כבר שנים שאני מגיעה לאכול במסעדה הזאת. היא קרובה לבית, אני מכירה את כל המנות, חוץ מכמה בודדות שהתווספו לתפריט לאחר השינוי, וכפי שסיפרתי בפוסט שלי על מסעדת מארי, הייתי גם מלצרית במסעדה במשך כמה חודשים עד שהחלה תקופת הקורונה.


לקח לי קצת זמן לחזור שוב לארוחה במסעדה כדי לספר לכולם על כל הטוב, אבל זה סוף סוף קרה ובדיוק בזמן עם הכשרות החדשה.


מה שנחמד זה שהטרנספורמציה לכשר כמעט ולא שינתה את התפריט, המנות ברובן נשארו כמו שהן, או לפחות עם הטעם שהכרתי, ואלו שהתווספו התאימו לי בול לארוחה. עדיין אפשר למצוא את מנת קוביות הטונה, את הסשימי סורבה, סלט שוק אווז, סלט אטריות זכוכית עם לברק (במקום הקלמארי שהיה במנה המקורית, שילוב שהייתי עושה גם בעבר, כי זה היה ממש טעים) ועוד מנות שבטוח תכירו ותזכרו.


הגעתי עם אבוש ואמה, החברה רופאה טו בי שלי, התיישבנו בשולחן מעולה לחלוקה, בכללי אני אוהבת שהחלל של המסעדה מאפשר לכל סועד לשבת בשולחן מרווח וללא הפרעה של סועדים אחרים הנמצאים מסביב. יתרון שאין בהרבה מסעדות וחבל. ליאור הייתה המלצרית שלנו, שירותית, מקצועית וקלילה במידה הנכונה, אז תודה גם לליאור שנתנה לנו שירות כמו שרק במריפוסה אפשר לקבל (שמתם לב איך הרמתי לעצמי גם על הדרך? כי הייתי מלצרית שם וזה..). זהו, ביקשנו משף חביב שישלח אלינו מנות לפי מה שזורם לו ויצאנו לדרך.


סשימי דג ים (68 ₪), עם סורבה קאמפרי אשכוליות, קינואה קראנצ׳ית, שמן עלי קארי, כוסברה, שומר, צ׳ילי ומלפפון. מנה שכולה רעננות אחת גדולה שמצליחה לשלב את כל המרקמים שאנחנו חייבים לקבל בתוך הפה בהנאה. מנה שהייתה ונשארה מוצלחת. #yammmmm

ממש לאחרונה יצאה ההודעה שמסעדת מריפוסה של השפים חביב משה, מאיר אללוף ויומי לוי שבקיסריה הופכת לכשרה. הודעה שריגשה ושמחה רבים, אני ביניהם.   גילוי נאות, כבר שנים שאני מגיעה לאכול במסעדה הזאת. היא קרובה לבית, אני מכירה את כל המנות, חוץ מכמה בודדות שהתווספו לתפריט לאחר השינוי, וכפי שסיפרתי בפוסט שלי על מסעדת מארי, הייתי גם מלצרית במסעדה במשך כמה חודשים עד שהחלה תקופת הקורונה.  לקח לי קצת זמן לחזור שוב לארוחה במסעדה כדי לספר לכולם על כל הטוב, אבל זה סוף סוף קרה ובדיוק בזמן עם הכשרות החדשה.   מה שנחמד זה שהטרנספורמציה לכשר כמעט ולא שינתה את התפריט, המנות ברובן נשארו כמו שהן, או לפחות עם הטעם שהכרתי, ואלו שהתווספו התאימו לי בול לארוחה. עדיין אפשר למצוא את מנת קוביות הטונה, את הסשימי סורבה, סלט שוק אווז, סלט אטריות זכוכית עם לברק (במקום הקלמארי שהיה במנה המקורית, שילוב שהייתי עושה גם בעבר, כי זה היה ממש טעים) ועוד מנות שבטוח תכירו ותזכרו.  הגעתי עם אבוש ואמה, החברה רופאה טו בי שלי, התיישבנו בשולחן מעולה לחלוקה, בכללי אני אוהבת שהחלל של המסעדה מאפשר לכל סועד לשבת בשולחן מרווח וללא הפרעה של סועדים אחרים הנמצאים מסביב. יתרון שאין בהרבה מסעדות וחבל. ליאור הייתה המלצרית שלנו, שירותית, מקצועית וקלילה במידה הנכונה, אז תודה גם לליאור שנתנה לנו שירות כמו שרק במריפוסה אפשר לקבל (שמתם לב איך הרמתי לעצמי גם על הדרך? כי הייתי מלצרית שם וזה..). זהו, ביקשנו משף חביב שישלח אלינו מנות לפי מה שזורם לו ויצאנו לדרך.  סשימי דג ים (68 ₪), עם סורבה קאמפרי אשכוליות, קינואה קראנצ׳ית, שמן עלי קארי, כוסברה, שומר, צ׳ילי ומלפפון. מנה שכולה רעננות אחת גדולה שמצליחה לשלב את כל המרקמים שאנחנו חייבים לקבל בתוך הפה בהנאה. מנה שהייתה ונשארה מוצלחת. מריפוסה. MARIPOSA. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

סביצ׳ה לאליק (72 ₪), מנה של דג ים קצוץ בעלי חסה פריכה, צ'ילי חריף, בצל סגול, ג'ינג'ר, ליים, למון גראס, כוסברה ובצל קריספי. אמנם יש מצב שהחליפו את סוג החסה במנה אבל זה לא פגע בטעם המיוחד והאסיאתי שלה שאני כל כך אוהבת. בכללי יש לי קטע עם מנות של חסה ומילוי שלהן בכל טוב. גם פה הייתה רעננות, חריפות וטעם ממכר. #yammmmm

סביצ׳ה לאליק (72 ₪), מנה של דג ים קצוץ בעלי חסה פריכה, צ'ילי חריף, בצל סגול, ג'ינג'ר, ליים, למון גראס, כוסברה ובצל קריספי. אמנם יש מצב שהחליפו את סוג החסה במנה אבל זה לא פגע בטעם המיוחד והאסיאתי שלה שאני כל כך אוהבת. בכללי יש לי קטע עם מנות של חסה ומילוי שלהן בכל טוב. גם פה הייתה רעננות, חריפות וטעם ממכר. מריפוסה. MARIPOSA. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

קוביות טונה אדומה טרייה (72 ₪), עם רוטב בוטנים פיקנטי, קרם חציל, בצל ירוק וכדורי אורז פריכים. מנה שמלווה את המסעדה לפי דעתי מהיום הראשון. מנה יפיפיה שמשלבת טמפרטורות שונות ומרקמים קראנצ׳ים שעובדים מהמם עם הטונה הטרייה והטעמים המעושנים של החציל. #yammmmm

קוביות טונה אדומה טרייה (72 ₪), עם רוטב בוטנים פיקנטי, קרם חציל, בצל ירוק וכדורי אורז פריכים. מנה שמלווה את המסעדה לפי דעתי מהיום הראשון. מנה יפיפיה שמשלבת טמפרטורות שונות ומרקמים קראנצ׳ים שעובדים מהמם עם הטונה הטרייה והטעמים המעושנים של החציל. מריפוסה. MARIPOSA. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

לברק תאילנדי (136 ₪), ׳ביס בהרכבה׳ של רוטב פלפלים חריפים, שום, כוסברה, בזיליקום תאילנדי, ליים ופיש סוס, עשבים טריים, סטיקי רייס ועלי חסה קריספי. כמו תמיד אני עפה על מנות שנותנים לי להרכיב בהן את הביס, זה תמיד יותר טעים ומוסיף לי חוויה לארוחה. לוקחים את החסה, מניחים עליה כמה עשבים, נתחי לברק, קצת מהסטיקי רייס והרבה מהרוטב מעל. ביס שלמות. #yammmmm

לברק תאילנדי (136 ₪), ׳ביס בהרכבה׳ של רוטב פלפלים חריפים, שום, כוסברה, בזיליקום תאילנדי, ליים ופיש סוס, עשבים טריים, סטיקי רייס ועלי חסה קריספי. כמו תמיד אני עפה על מנות שנותנים לי להרכיב בהן את הביס, זה תמיד יותר טעים ומוסיף לי חוויה לארוחה. לוקחים את החסה, מניחים עליה כמה עשבים, נתחי לברק, קצת מהסטיקי רייס והרבה מהרוטב מעל. ביס שלמות. מריפוסה MARIPOSA. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

טטאקי סינטה (68 ₪), עם שמן שומשום, סויה, ווסאבי, פטריות שיטאקי, סוכר דקלים ופלפל חריף. שוב הטעמים האסיאתיים שאני אוהבת, וטטאקי של סינטה שעשוי מעולה. שימו לב להחדיר את הכף מתחת לנתח יפה, להכניס אליה גם מהרוטב וחתיכה של פטריית שיטאקי מעל. יאמ. #yammmmm

טטאקי סינטה (68 ₪), עם שמן שומשום, סויה, ווסאבי, פטריות שיטאקי, סוכר דקלים ופלפל חריף. שוב הטעמים האסיאתיים שאני אוהבת, וטטאקי של סינטה שעשוי מעולה. שימו לב להחדיר את הכף מתחת לנתח יפה, להכניס אליה גם מהרוטב וחתיכה של פטריית שיטאקי מעל. יאמ. מריפוסה. MARIPOSA. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

עברנו ל-2 עיקריות לחלוקה, קיוויתי לאכול את המנה של הבלק קוד עם האטריות אודון, אבל באותו היום זאת לא הייתה אופציה. אל דאגה אני אגיע לקחת את המנה בטייק אווי ממש בקרוב.


מוסר ים בקארי (148 ₪), קארי מנגו, חלב קוקוס, כוסברה, ג׳ינג׳ר, למון גראס, צ׳ילי תאילנדי וסטיקי רייס. מנה עם טעם חדש שצריך להתחבר אליו, של שילוב המנגו והלמון גראס. גם פה חשוב להקפיד להעלות על הכף את כל המרכיבים שבצלחת כדי להבין את כל העניין שקורה בה. #yammmmm

עברנו ל-2 עיקריות לחלוקה, קיוויתי לאכול את המנה של הבלק קוד עם האטריות אודון, אבל באותו היום זאת לא הייתה אופציה. אל דאגה אני אגיע לקחת את המנה בטייק אווי ממש בקרוב.  מוסר ים בקארי (148 ₪), קארי מנגו, חלב קוקוס, כוסברה, ג׳ינג׳ר, למון גראס, צ׳ילי תאילנדי וסטיקי רייס. מנה עם טעם חדש שצריך להתחבר אליו, של שילוב המנגו והלמון גראס. גם פה חשוב להקפיד להעלות על הכף את כל המרכיבים שבצלחת כדי להבין את כל העניין שקורה בה. מריפוסה. MARIPOSA. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

סינטה צרובה (158 ₪), על גריל פחמים, ציר עוף חום, פטריות, שום, תרד, פלפל שחור גרוס וניוקי פריך. בדר״כ קשה להפתיע אותי עם מנות בשריות, בטח כשמדובר במנה עיקרית. אבל כאן הייתה מחשבה יפה של סינטה שהייתה עשויה למופת, יושבת בתוך ציר חמים וטעים ומסביבה ניוקי פריכים וחתיכות של פטריות רכות. טעים. #yammmmm

סינטה צרובה (158 ₪), על גריל פחמים, ציר עוף חום, פטריות, שום, תרד, פלפל שחור גרוס וניוקי פריך. בדר״כ קשה להפתיע אותי עם מנות בשריות, בטח כשמדובר במנה עיקרית. אבל כאן הייתה מחשבה יפה של סינטה שהייתה עשויה למופת, יושבת בתוך ציר חמים וטעים ומסביבה ניוקי פריכים וחתיכות של פטריות רכות. טעים. מריפוסה. MARIPOSA. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

הגענו לקינוחים, תפריט בפני עצמו שבעבר היה בין המוצלחים שפגשתי בארץ, ברמה שהקינוח קפה עדיין חקוק לי טוב טוב בזיכרון. הפעם עם המעבר לכשרות יש שני קינוחים חדשים, שהיו לי טעימים וכן כללו טעמים מסקרנים, אבל אפשר עוד קצת להגביר אותם.


פחזנית (52 ₪), ממולאת בקרם שקדים ואמרטו יושבת על קרם אנגלז ומעל מפוזרים שקדים מסוכרים ואבקת סוכר. קינוח מאוד מפתה ביופי שלו, אבל השילוב של השקדים והאמרטו היה לי מעט חזק. #yammmmm

הגענו לקינוחים, תפריט בפני עצמו שבעבר היה בין המוצלחים שפגשתי בארץ, ברמה שהקינוח קפה עדיין חקוק לי טוב טוב בזיכרון. הפעם עם המעבר לכשרות יש שני קינוחים חדשים, שהיו לי טעימים וכן כללו טעמים מסקרנים, אבל אפשר עוד קצת להגביר אותם.  פחזנית (52 ₪), ממולאת בקרם שקדים ואמרטו יושבת על קרם אנגלז ומעל מפוזרים שקדים מסוכרים ואבקת סוכר. קינוח מאוד מפתה ביופי שלו, אבל השילוב של השקדים והאמרטו היה לי מעט חזק. מריפוסה. MARIPOSA. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

ברולה ליים (52 ₪), קרם ברולה עם קולי מישמש, סורבה קוקוס ומרנג. קינוח שמזכיר לי את הברולה שהיה בעבר במסעדה. נתן לי את חוויית השבירה של שכבת הברולה, את הרכות של הקרם ואת הסורבה שהחייה את החמימות שעל הצלחת. #yammmmm

ברולה ליים (52 ₪), קרם ברולה עם קולי מישמש, סורבה קוקוס ומרנג. קינוח שמזכיר לי את הברולה שהיה בעבר במסעדה. נתן לי את חוויית השבירה של שכבת הברולה, את הרכות של הקרם ואת הסורבה שהחייה את החמימות שעל הצלחת. מריפוסה. MARIPOSA. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

זאת מסעדה שאף פעם לא מאכזבת אותי, יש בהחלט מנות נוספות שאני מכירה ואוהבת מהתפריט, ברור לי שכל אחד ימצא בתפריט מה לאכול כדי להתענג, והמגוון טעמים הוא מיוחד ומאפשר להנות מריגושים שונים במהלך הארוחה. חזרתי אליה כבר פעמים רבות, וללא ספק אחזור גם בהמשך.


מדובר ב#yammmmm
1,486 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


bottom of page