top of page

וואט סאנג | Wat Sang

מסעדת וואט סאנג נפתחה ממש לא מזמן בתל אביב, פתחו אותה יוצאי מסעדת מון התל אביבית. וואט סאנג, שהיה השף של המסעדה, וזוהר שטרך, שהיה המנהל במשך תקופה ארוכה. אני אישית לא כל כך התלהבתי או התרגשתי מהפעילות של מון, היא הרגישה לי יותר בעולמות של הניו סטייל סושי שאני פחות מתחברת אליהם ולכן לא הגעתי לוואט סאנג עם ציפיות גבוהות, אלא רק עם תקווה לקבל סושי איכותי למרות הרקע המדובר.


הגעתי עם מאסטר המסעדות, הלא הוא אבוש, והפעם התואר מאסטר הוא רלוונטי ביותר מאחר ומדובר בימאי לשעבר שנדד שנים רבות במדינות המזרח, ביניהן יפן וסין. הוא נחשף למטבח היפני בגיל צעיר מאוד ומאז יודע לזהות מקומות איכותיים שבוחרים בהגשת תפריט יפני לאנשי המערב. אספר גם שיחד טיילנו ביפן, מעיר לעיר, תוך בחינת המטבח היפני לגווניו, ומאז אנחנו מצויים ברדיפה אין סופית אחר הטעמים שאנחנו כל כך אוהבים.


כך נכנסנו אל וואט סאנג, מלאים בציפייה לדגים טריים וסושי איכותי. המסעדה מעוצבת ומזמינה מאוד, בעיקר בחלל הפנימי שלה. הישיבה מתאפשרת בשולחנות בחלל הפנימי והחיצוני, אבל גם על הבר שעוטף את אזור הכנת מנות הסושי, ולכן ההמלצה המרכזית שלי תהיה לתפוס מקומות על הבר, במיוחד אם אתם זוג, כך שתתאפשר לכם תצפית מרתקת על הכנת מנות הסושי ואם יהיה לכם מזל תוכלו גם לזכות במופע פרטי של פילוט טונה בלופין כפי שזכינו אנחנו.


התפריט הוא בעיקרו יפני, וכולל אזור של מנות סושי כמו סשימי, ניגירי ורולים שונים, אבל גם מנות ראשונות בווייב יפני, מנות ממטבחים קרובים כמו קימצ׳י קוריאני, ומנות ראמן על סוגיהן ושילובי חלבון שונים.


מאוד מאתגר למצוא מסעדות יפניות ברמה גבוהה בישראל, עם ההקפדה הנדרשת, עם השימוש הנכון בחומרי הגלם והעדינות שהמטבח הזה דורש. בוואט סאנג התקרבו מאוד לטעמים שאני מעריכה ומתחברת אליהם במטבח היפני. כן נדרשים שיפורים, אבל הטעמים היו טובים, הסושי היה מגולגל כמו שאני אוהבת, הדגים היו טריים וטובים, השירות היה מעולה, המנות הגיעו בקצב טוב מהמטבח, ובסה״כ חווינו ארוחה יפנית טובה ומגוונת.


קימצ׳י (23 ₪), ירקות מותססים עם פלפל חריף קוריאני מיובש, רוטב דגים ושום. פתיח נחמד אבל פחות התחברתי לטעמים שהיו מעט גסים לטעמי. #yammmmm

התפריט הוא בעיקרו יפני, וכולל אזור של מנות סושי כמו סשימי, ניגירי ורולים שונים, אבל גם מנות ראשונות בווייב יפני, מנות ממטבחים קרובים כמו קימצ׳י קוריאני, ומנות ראמן על סוגיהן ושילובי חלבון שונים.  מאוד מאתגר למצוא מסעדות יפניות ברמה גבוהה בישראל, עם ההקפדה הנדרשת, עם השימוש הנכון בחומרי הגלם והעדינות שהמטבח הזה דורש. בוואט סאנג התקרבו מאוד לטעמים שאני מעריכה ומתחברת אליהם במטבח היפני. כן נדרשים שיפורים, אבל הטעמים היו טובים, הסושי היה מגולגל כמו שאני אוהבת, הדגים היו טריים וטובים, השירות היה מעולה, המנות הגיעו בקצב טוב מהמטבח, ובסה״כ חווינו ארוחה יפנית טובה ומגוונת.  קימצ׳י (23 ₪), ירקות מותססים עם פלפל חריף קוריאני מיובש, רוטב דגים ושום. פתיח נחמד אבל פחות התחברתי לטעמים שהיו מעט גסים לטעמי. וואט סאנג. WAT SANG. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

טרטר טונה (62 ₪) עם אבוקדו. מנה טעימה, אבל היה חסר בה קצת כוח. #yammmmm

טרטר טונה (62 ₪) עם אבוקדו. מנה טעימה, אבל היה חסר בה קצת כוח. וואט סאנג. WAT SANG. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

רול מלפפון (78 ₪), עם סלמון, טונה, דניס, אבוקדו, מלפפון מסביב וביצי סלמון מעל. רול ללא אורז, שכולו דגים נאים ומלפפון ולכן גם מתקבלים פרשיות וקלילות בכל ביס. #yammmmm

רול מלפפון (78 ₪), עם סלמון, טונה, דניס, אבוקדו, מלפפון מסביב וביצי סלמון מעל. רול ללא אורז, שכולו דגים נאים ומלפפון ולכן גם מתקבלים פרשיות וקלילות בכל ביס. וואט סאנג. WAT SANG. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

אספרגוס צרוב (41 ₪), מוגש עם איטריות וירקות שורש ברוטב סויה יוזו. מנה ראשונה טובה וטעימה, עם טעמים מעט ים תיכוניים. מבין המנות הראשונות שניסינו זו המנה שהצליחה להתעלות על כולן ולהצדיק את קיומה בתפריט. #yammmmm

אספרגוס צרוב (41 ₪), מוגש עם איטריות וירקות שורש ברוטב סויה יוזו. מנה ראשונה טובה וטעימה, עם טעמים מעט ים תיכוניים. מבין המנות הראשונות שניסינו זו המנה שהצליחה להתעלות על כולן ולהצדיק את קיומה בתפריט. וואט סאנג. WAT SANG. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

טמפורת ירקות (49 ₪), חציל, בצל, אספרגוס ודלעת יפנית מטוגנים בבלילת טמפורה. הרוטב שצורף למנה היה טוב ומאוזן, אבל לירקות והטמפורה עצמה הייתה חסרה מליחות וקריספיות, הם שינו מצב צבירה, ואיבדו מאוד מהר את כל הכיף שמתקבל לאחר טיגון ירקות ועטיפתם בטמפורה. #yammmmm

טמפורת ירקות (49 ₪), חציל, בצל, אספרגוס ודלעת יפנית מטוגנים בבלילת טמפורה. הרוטב שצורף למנה היה טוב ומאוזן, אבל לירקות והטמפורה עצמה הייתה חסרה מליחות וקריספיות, הם שינו מצב צבירה, ואיבדו מאוד מהר את כל הכיף שמתקבל לאחר טיגון ירקות ועטיפתם בטמפורה. וואט סאנג. WAT SANG. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

ראמן עוף טורי פייטן (72 ₪), ציר עוף שבושל 9 שעות, איטריות עבודת יד, מוגש עם חזה עוף בסו-ויד, באק צ׳וי וביצה במרינדה. העוף עצמו היה יבש ולא עסיסי כמו שאני רגילה לאכול במנות ראמן, הציר היה טוב וגם האטריות היו מעולות. שימו לב - הקערה היא גדולה אז אפשר בקלות לחלוק אותה, במיוחד אם הזמנתם מנות נוספות מהתפריט. #yammmmm

ראמן עוף טורי פייטן (72 ₪), ציר עוף שבושל 9 שעות, איטריות עבודת יד, מוגש עם חזה עוף בסו-ויד, באק צ׳וי וביצה במרינדה. העוף עצמו היה יבש ולא עסיסי כמו שאני רגילה לאכול במנות ראמן, הציר היה טוב וגם האטריות היו מעולות. וואט סאנג. WAT SANG. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

הזמנו גם כמה דגימות מעולות של סשימי ונגירי. סשימי טורו טונה (65 ₪), שהגיע דק מדי ולא לפי העובי שאנחנו מכירים, לכן הוציאו לנו מנה חדשה עם העובי המקובל או לפחות העובי שאנחנו רגילים לחוות מהמטבח היפני וזה היה חלום. סשימי סלמון (45 ₪), ניגירי טורו סלמון (22 ₪), שימו לב שזה המחיר עבור יחידה אחת של ניגירי, והינארי סלמון (35 ₪), 2 יח׳ של כיסוני טופו טעימים ומתובלים נהדר, עם מלא רעננות של שילוב הדג הטרי עם האורז שבפנים. #yammmmm


רול Seared Ahi Tuna (במחיר 66 ₪), סלמון, אבוקדו, עירית וטונה צרובה מעל. רול טעים מאוד (מגיע במקור עם שרימפס), היה מגולגל בדיוק כמו שאני אוהבת והטעמים היו טובים מאוד (אפשר להוריד את העירית ואז זה בכלל יהיה מושלם). #yammmmm

רול Seared Ahi Tuna (במחיר 66 ₪), סלמון, אבוקדו, עירית וטונה צרובה מעל. רול טעים מאוד (מגיע במקור עם שרימפס), היה מגולגל בדיוק כמו שאני אוהבת והטעמים היו טובים מאוד (אפשר להוריד את העירית ואז זה בכלל יהיה מושלם). וואט סאנג. WAT SANG. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

אם אעשה השוואה למקומות יפניים נוספים אני כן אדרג את המקום אחרי מינאטו, a, סאן יאנג וקיסו/נישי, אבל חווינו ארוחה טובה, אזור הסושי היה מעולה וזאת לגמרי אלטרנטיבה רלוונטית בכל הקשור לאיכות הסושי וחומרי הגלם.


מדובר ב#yammmmm


637 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Yorumlar


bottom of page