top of page

ק-פה האנוי | Ca Phe HANOI

לפני כמה שנים הסתיימה עונה של משחקי השף, בה אחת הפיינליסטיות הייתה נופר זוהר. היא הייתה אחת מהמתמודדות המעניינות בעונה והיה ברור שאוכל טעים זה משהו שהיא יודעת להכין, גם מתוך שינה. כמה רגעים אחרי הגמר נודע לי שהיא השפית של מסעדה ויאטנמית חדשה, ק-פה האנוי.


לי ולויאטנם יש סיפור אהבה ברור מאוד. טיול אחרי צבא, במזג אוויר חורפי ומושלג, של 3 בנות שמוציאות 10 דולר ביום ומתפנקות במסעדה מקומית על ספרינג רול ויאטנמי חלומי ומרק ירקות מנחם. בהחלט אחד מהמקומות שיותר נהניתי בהם בחיי, ומקום שבו האוכל היה מאוד מסקרן וטעים. אז כן, השילוב הזה בין השפית הלוהטת לבין סוג האוכל שנבחר הלהיב אותי מאוד.


משום מה, למרות כל ההתלהבות, לא הגעתי למסעדה בשנים שעברו מאז שהיא נפתחה. בשנים הללו נופר זוהר כבר עזבה את המסעדה ואני נותרתי לחכות ליום שבו אחליט להגיע בכל זאת לטעום קצת את המזרח ואת האוכל שאני כל כך מתגעגעת אליו.


המסעדה היא מסעדה כשרה, יושבת בשטח יחסית גדול בתל אביב. העיצוב מאוד מתאים לקונספט וגם לאווירה, ובסך הכל נראה מאוד מבטיח. המחירים יחסית סבירים שזה נחמד, והתפריט כולל מנות שהן יחסית פופולריות ויכולות לדבר לקהלים רבים, שזה אפילו מאוד נחמד.


התחלנו עם 3 ראשונות. נמזה עוף (39 ₪), דף אורז מטוגן וממולא בעוף קצוץ, גזר, אטריות אורז ופטריות, מוגש עם חסה, נענע, כוסברה ורוטב צ'ילי וליים. 3 יחידות רול נחמדות, פחות קריספיות ממה שציפיתי, כנראה הרטיבו אותן יותר מדי בשמן שלא הספיק לרתוח, או שזה סתם חיכה הרבה זמן בחוץ. בתכל'ס הספיק לי רול אחד כדי להמשיך למנה הבאה. #yammmmm

התחלנו עם 3 ראשונות. נמזה עוף (39 ₪), דף אורז מטוגן וממולא בעוף קצוץ, גזר, אטריות אורז ופטריות, מוגש עם חסה, נענע, כוסברה ורוטב צ'ילי וליים. 3 יחידות רול נחמדות, פחות קריספיות ממה שציפיתי, כנראה הרטיבו אותן יותר מדי בשמן שלא הספיק לרתוח, או שזה סתם חיכה הרבה זמן בחוץ. בתכל'ס הספיק לי רול אחד כדי להמשיך למנה הבאה. קפה האנוי. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת של מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

המשכנו עם באן בקר (49 ₪). 2 יחידות שהיה מאוד נחמד לחלוק. טעימות כמצופה, מאוד קלילות, מגיעות בגודל סביר ולגמרי ממוקמות בגזרת הראשונות. מנה עם טעמים אהובים ומוכרים, הבאן היה רך והבשר בקר היה עשוי היטב. יאמ. #yammmmm

המשכנו עם באן בקר (49 ₪). 2 יחידות שהיה מאוד נחמד לחלוק. טעימות כמצופה, מאוד קלילות, מגיעות בגודל סביר ולגמרי ממוקמות בגזרת הראשונות. מנה עם טעמים אהובים ומוכרים, הבאן היה רך והבשר בקר היה עשוי היטב. יאמ. קפה האנוי. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת של מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

סלט פפאיה (49 ₪) עם פרח בננה, לובייה תאילנדית, אצות היג'יקי ובוטנים ברוטב צ'ילי, שום, פיש סוס וליים. גם פה לשמחתי לא היו טעויות. אין אהבה כמו סלט פפאיה, והוא באמת היה מעולה, עם חריפות מדויקת, מבנה קלאסי וטעים אמיתי. #yammmmm

סלט פפאיה (49 ₪) עם פרח בננה, לובייה תאילנדית, אצות היג'יקי ובוטנים ברוטב צ'ילי, שום, פיש סוס וליים. גם פה לשמחתי לא היו טעויות. אין אהבה כמו סלט פפאיה, והוא באמת היה מעולה, עם חריפות מדויקת, מבנה קלאסי וטעים אמיתי. קפה האנוי. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת של מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

מכאן עברנו למנות עיקריות, עם פינת אורח מיוחדת של דולב, שאכל לחמניית באן מי (מעין בגט), עם בקר, איולי, נענע, חמוצים, כוסברה ובוטנים, לצד צ'יפס מתובל. הוא מספר שהבגט אמנם היה טרי וטעים, אבל הוא לא חובב גדול של בשר בקר בתוך לחם, אלא אם כן הוא ממש טוב וטעים, ובמקרה הזה הבשר היה נחמד. במנה עצמה גם היו יותר מדי בוטנים, אז גם זה קצת הקשה על הטעם. בכללי זאת מנה גדולה מאוד ולקבל אותה אחרי מנות ראשונות זה חתיכת אתגר. #yammmmm

מכאן עברנו למנות עיקריות, עם פינת אורח מיוחדת של דולב, שאכל לחמניית באן מי (מעין בגט), עם בקר, איולי, נענע, חמוצים, כוסברה ובוטנים, לצד צ'יפס מתובל. הוא מספר שהבגט אמנם היה טרי וטעים, אבל הוא לא חובב גדול של בשר בקר בתוך לחם, אלא אם כן הוא ממש טוב וטעים, ובמקרה הזה הבשר היה נחמד. במנה עצמה גם היו יותר מדי בוטנים, אז גם זה קצת הקשה על הטעם. בכללי זאת מנה גדולה מאוד ולקבל אותה אחרי מנות ראשונות זה חתיכת אתגר.  קפה האנוי. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת של מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

אני הזמנתי נודלס של אטריות ביצים עם טונה טטאקי (98 ₪) וארטישוק, ומעין פצפוצי טמפורה מפוזרים מעל. אם כבר הזמנתם את המנה אז מאוד חשוב לערבב טוב טוב את הכל, כך לפחות האטריות ישתלבו עם הפצפוצי טמפורה, שהיו טעימים, ויקבלו קצת ניגודים מעניינים. הבעיה במנה הייתה שהטונה לא כל כך השתלבה לי, וגם הארטישוק, שזה שוקינג, כי זה שני דברים שאני באמת מאוד אוהבת. אבל העולם הוא אכזר וזה פשוט לא עבד ביחד. מנה שהייתה נשמעת מאוד מסקרנת ומעניינת אבל פחות הצליחה לממש את הפוטנציאל. #yammmmm

אני הזמנתי נודלס של אטריות ביצים עם טונה טטאקי (98 ₪), ארטישוק ומעין פצפוצי טמפורה מפוזרים מעל. אם כבר הזמנתם את המנה אז מאוד חשוב לערבב טוב טוב את הכל, כך לפחות האטריות ישתלבו עם הפצפוצי טמפורה, שהיו טעימים, ויקבלו קצת ניגודים מעניינים. הבעיה במנה הייתה שהטונה לא כל כך השתלבה לי, וגם הארטישוק, שזה שוקינג, כי זה שני דברים שאני באמת מאוד אוהבת. אבל העולם הוא אכזר וזה פשוט לא עבד ביחד. מנה שהייתה נשמעת מאוד מסקרנת ומעניינת אבל פחות הצליחה לממש את הפוטנציאל. קפה האנוי. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת של מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

לקינוח הגענו בכוחות אחרונים. הזמנו קינוח שהוא מעין פחזניה ממולאת בסוג של קצפת, פצפוצים מעל ורוטב שוקולד שלא כל כך הצליח להתפרס על כל העניין. הבצק היה בעייתי, לא הצלחנו כל כך לחתוך ממנו חתיכה, וזה הרגיש באופן כללי שקיבלנו קינוח מאוד פשוט ללא מטרה או רצון להפוך למשהו מושחת וטעים במיוחד. #yammmmm

לקינוח הגענו בכוחות אחרונים. הזמנו קינוח שהוא מעין פחזניה ממולאת בסוג של קצפת, פצפוצים מעל ורוטב שוקולד שלא כל כך הצליח להתפרס על כל העניין. הבצק היה בעייתי, לא הצלחנו כל כך לחתוך ממנו חתיכה, וזה הרגיש באופן כללי שקיבלנו קינוח מאוד פשוט ללא מטרה או רצון להפוך למשהו מושחת וטעים במיוחד. קפה האנוי. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת של מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

מדובר ב#yammmmm


309 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page