top of page

אונזה | Onza

כבר כמה שנים שלקבוצת המסעדות בארכה (משייה, סנטי) יש מסעדה נוספת, הממוקמת באזור התוסס של שוק הפשפשים ביפו, מסעדת אונזה. היא עברה מספר גלגולים, עד שלפני כחצי שנה נכנס אליה ברוח סערה השף אליעד דנון. הסקרנות שלי החלה מיד עם כניסתו, אבל אתם כבר מכירים אותי ויודעים שאני משתדלת לחכות בסבלנות כדי שהמסעדה תבין בדיוק את הכיוון, ואז אני מגיעה כשהיא כבר מצליחה להבעיר צלחות עם ביסים מרגשים.


אחרי הקדמה כזאת מיותר לציין שהגעתי ונהנתי מאוד. התקווה שלי הייתה להגיע כדי לחוות את המטבח של אליעד, להבין מה הוא יודע לעשות כשהשם שלו מוביל את הדרך וכשידיו שולטות בכל (דבר שפחות יכולתי לחוות כשהוביל את המטבח של מסעדת לוטה שבמלון גלי כנרת, בה היה חלק מקבוצת מחניודה). אני מרגישה שאליעד והצוות שלו עושים את הדבר הטוב ביותר למסעדה. לא הכרתי את כל מה שהתרחש בה לפניו, אבל חוויתי את אליעד כשף שסוף סוף מרגיש בבית, ואת מסעדת אונזה כמסעדה שחושבת עלי כסועדת ועל כל מה שהייתי רוצה לאכול ולחוות בערב שבו אני מגיעה אליה.


הכל נכון, האווירה, השירות, האלכוהול, התפריט, הטעים (טעים מאוד), הכל עובד יחד נהדר. זה יכול לקרות רק כשיש סינרגיה מושלמת בין כל הנגנים. בקיצור, היה ערב כל כך מהנה שאני כבר מחכה לחזור שוב למסעדה ושוב לאותן מנות שעדיין חקוקות לי עמוק עמוק בראש.


אני כן אוסיף לגבי אזורי הישיבה במסעדה. אנחנו ישבנו על הבר, שהיה מאוד נעים אז אני ממליצה בחום. יש גם הושבה רגילה מחוץ למסעדה, ומעט שולחנות גבוהים בפנים. נראה שבכולם נחמד לשבת, אבל עדיין לפי דעתי הבר הוא האטרקטיבי מכולם.

כבר כמה שנים שלקבוצת המסעדות בארכה (משייה, סנטי) יש מסעדה נוספת, הממקומת באזור התוסס של שוק הפשפשים ביפו, מסעדת אונזה. היא עברה מספר גלגולים, עד שלפני כחצי שנה נכנס אליה ברוח סערה השף אליעד דנון. הסקרנות שלי הייתה חבויה מיד עם כניסתו, אבל אתם כבר מכירים אותי ויודעים שאני משתדלת לחכות בסבלנות כדי שהמסעדה תבין בדיוק את הכיוון, ואז אני מגיעה כשהיא כבר מצליחה להבעיר צלחות עם ביסים מרגשים.  אחרי הקדמה כזאת מיותר לציין שהגעתי ונהנתי מאוד. התקווה שלי הייתה להגיע כדי לחוות את המטבח של אליעד, להבין מה הוא יודע לעשות כשהשם שלו מוביל את הדרך וכשידיו שולטות בכל (דבר שפחות יכולתי לחוות כשהוביל את המטבח של מסעדה לוטה שבמלון גלי כנרת, בה היה חלק מקבוצת מחניודה). אני מרגישה שאליעד והצוות שלו עושים את הדבר הטוב ביותר למסעדה. לא הכרתי את כל מה שהתרחש בה לפניו, אבל חוויתי את אליעד כשף שסוף סוף מרגיש בבית, ואת מסעדת אונזה כמסעדה שחושבת עלי כסועדת ועל כל מה שהייתי רוצה לאכול ולחוות בערב שבו אני מגיעה אליה.  הכל נכון, האווירה, השירות, האלכוהול, התפריט, הטעים (טעים מאוד), הכל עובד יחד נהדר. זה יכול לקרות רק כשיש סינרגיה מושלמת בין כל הנגנים. בקיצור, היה ערב כל כך מהנה שאני כבר מחכה לחזור שוב למסעדה ושוב לאותן מנות שעדיין חקוקות לי עמוק עמוק בראש.   אני כן אוסיף לגבי אזורי הישיבה במסעדה. אנחנו ישבנו על הבר, שהיה מאוד נעים אז אני ממליצה בחום. יש גם הושבה רגילה מחוץ למסעדה, ומעט שולחנות גבוהים בפנים. נראה שבכולם נחמד לשבת, אבל עדיין לפי דעתי הבר הוא האטרקטיבי מכולם. אונזה. ONZA. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

עכשיו כשאתם מבינים במעט מה התרחש, אני צוללת למנות שאכלנו.


פרנה, לאבנה עם ריבת דואה וזיתים (32 ₪), ג׳יבנה צלויה במחבת, ריבת כרישה ופלפל שחור (32 ₪), צ׳ירשי דלעת ולימון כבוש (28 ₪). הפרנה הגיעה בגודל מכובד, וזה מסוכן כי אי אפשר להפסיק לאכול אותה. כל טבילה בצ׳ירשי היא ממכרת והצלחות הקטנות הן שילוב של כל הדברים שאני הכי אוהבת לאכול עם פחמימה טובה. פתיחה נהדרת. #yammmmm

עכשיו כשאתם מבינים במעט מה התרחש, אני צוללת למנות שאכלנו.  פרנה, לאבנה עם ריבת דואה וזיתים (32 ₪), ג׳יבנה צלויה במחבת, ריבת כרישה ופלפל שחור (32 ₪), צ׳ירשי דלעת ולימון כבוש (28 ₪). הפרנה הגיעה בגודל מכובד, וזה מסוכן כי אי אפשר להפסיק לאכול אותה. כל טבילה בצ׳ירשי היא ממכרת והצלחות הקטנות הן שילוב של כל הדברים שאני הכי אוהבת לאכול עם פחמימה טובה. פתיחה נהדרת. אונזה. ONZA. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

לב השור, שרי ״יום״, עגבניות תמר, אבטיח, לאבנה ושמן חלפיניו (66 ₪), סלט טעים ומרענן, שילוב מרכיבים נכון ומפתיע, עם גילוי טעם האבטיח בכל ביס. #yammmmm

לב השור, שרי ״יום״, עגבניות תמר, אבטיח, לאבנה ושמן חלפיניו (66 ₪), סלט טעים ומרענן, שילוב מרכיבים נכון ומפתיע, עם גילוי טעם האבטיח בכל ביס. אונזה. ONZA. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

טורטליני ריקוטה וארטישוק ירושלמי, חמאה חומה, מרווה וגבינת ״עופרי״ (76 ₪). מעלים טורטליני בודד על הכף, נותנים ביס לחצייתו והמילוי ממש מתפוצץ לתוך הפה וזה חלום שמילים לא יוכלו לתאר. הטעמים כל כך מדויקים, גם המילוי, גם עובי הבצק, גם פירורי הגבינה בצלחת והרוטב שמלטף את הכל, נהדר ממש. #yammmmm

טורטליני ריקוטה וארטישוק ירושלמי, חמאה חומה, מרווה וגבינת ״עופרי״ (76 ₪). מעלים טורטליני בודד על הכף, נותנים ביס לחצייתו והמילוי ממש מתפוצץ לתוך הפה וזה חלום שמילים לא יוכלו לתאר. הטעמים כל כך מדויקים, גם המילוי, גם עובי הבצק, גם פירורי הגבינה בצלחת והרוטב שמלטף את הכל, נהדר ממש. אונזה. ONZA. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

עלי ג׳רג׳יר, משמש, בצל סגול בפחם, הדרים ואבן יוגורט (58 ₪), אני מאוד אוהבת סלטי עלים, הם מאוד מדגישים את חומרי הגלם הטריים של המסעדה ויש להם חוקיות מאוד ברורה של מתוק וגבינה שמספקים רבדי טעמים נוספים. אהבתי את החשיבה על הבצל המפוחם, את הרכות של המשמש והעומק של האבן יוגורט. #yammmmm

עלי ג׳רג׳יר, משמש, בצל סגול בפחם, הדרים ואבן יוגורט (58 ₪), אני מאוד אוהבת סלטי עלים, הם מאוד מדגישים את חומרי הגלם הטריים של המסעדה ויש להם חוקיות מאוד ברורה של מתוק וגבינה שמספקים רבדי טעמים נוספים. אהבתי את החשיבה על הבצל המפוחם, את הרכות של המשמש והעומק של האבן יוגורט. אנזה. ONZA. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

סשימי (אלבקור) לצ׳ה דה טיגרה, סלט קצוץ, אבקת יוגורט, ונענע יבשה (76 ₪), מנת סשימי מרעננת מאוד, חתיכות הסלט יוצרות את אפקט הוואו, ממנת סשימי סטנדרטית למנה שמתקשים להפסיק לאכול. גם החשיבה מאחוריה נהדרת, כי בלצ׳ה דה טיגרה שילבו את טעמי אידרת האלבקור שנתנה טעם דגי נוסף בצלחת. #yammmmm

סשימי (אלבקור) לצ׳ה דה טיגרה, סלט קצוץ, אבקת יוגורט, ונענע יבשה (76 ₪), מנת סשימי מרעננת מאוד, חתיכות הסלט יוצרות את אפקט הוואו, ממנת סשימי סטנדרטית למנה שמתקשים להפסיק לאכול. גם החשיבה מאחוריה נהדרת, כי בלצ׳ה דה טיגרה שילבו את טעמי אידרת האלבקור שנתנה טעם דגי נוסף בצלחת. אונזה. ONZA. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

לברק (במקור עם שיפוד ראשי קלמרי), תירס לבן, חמאה חומה וצ׳ילי אדום מותסס (78 ₪), רכות ונימוחות סביב הדג, גם חריפות נכנסת לתמונה ומפתיעה את החך ואת העין והתירס הטרי שבתחתית הוא הברקה כי הוא בדיוק הניגוד המושלם לכל הענניות שבצלחת. מנה שלא תצא לי מהראש בתקופה הקרובה. #yammmmm


לברק, חמאה לבנה, כרישה קונפי, פירה תפוחי אדמה ולימון פרסי (138 ₪), אתם רואים דג, פירה וכרישה, אני רואה מנה עיקרית קלילה בצורה קיצונית, שנעלמת מהצלחת כמו חטיף ושכל כולה טעמי חריכה ושריפה ממכרים. אולי המנה העיקרית, שסובבת סביב פילה דג, הטובה ביותר שאכלתי בחיי, הכל בה באמת מדויק וטעים טעים טעים. אני מגדירה אותה ככזאת אחרי שכבר הייתי מלאה עד אפס מקום ובשארית כוחותיי הצלחתי לסיים אותה, זה אומר הכל. #yammmmm

לברק, חמאה לבנה, כרישה קונפי, פירה תפוחי אדמה ולימון פרסי (138 ₪), אתם רואים דג, פירה וכרישה, אני רואה מנה עיקרית קלילה בצורה קיצונית, שנעלמת מהצלחת כמו חטיף ושכל כולה טעמי חריכה ושריפה ממכרים. אולי המנה העיקרית, שסובבת סביב פילה דג, הטובה ביותר שאכלתי בחיי, הכל בה באמת מדויק וטעים טעים טעים. אני מגדירה אותה ככזאת אחרי שכבר הייתי מלאה עד אפס מקום, זה אומר הכל. אונזה. ONZA. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

מוס שוקולד (48 ₪), עם קרמו שוקולד לבן וטחינה, טוויל שומשום ושמן זית קורנייקי. עוד קומבינציית טעמים מועדפת של שוקולד ושמן זית. זה תמיד עובד, בטח כשהביצוע הוא טוב ומדויק. #yammmmm

מוס שוקולד (48 ₪), עם קרמו שוקולד לבן וטחינה, טוויל שומשום ושמן זית קורנייקי. עוד קומבינציית טעמים מועדפת של שוקולד ושמן זית. זה תמיד עובד, בטח כשהביצוע הוא טוב ומדויק. אונזה. ONZA. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

זאת המסעדה להגיע אליה כשאתם חושקים באווירה טובה וקלילה ואוכל מדויק ומוקפד. מוקפד לא בעולמות הפלצניים, מוקפד ככזה ששום מנה לא תגיע אליכם פחות מטעימה רצח, חובה להגיע ואחרי זה גם לעדכן אותי בחוויה.


מדובר ב#yammmmm


226 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page