top of page

רומיה | Rumiyah

פנדה, הלוא הוא השף עידן פיינבורג, פתח ממש לא מזמן מקום חדש, מסעדני של ממש, בר היין רומיה. את הסיפור על המקום וההיסטוריה שלו תוכלו לשמוע בריאיון שלנו. אבל בינתיים, אני אספר לכם על החוויה ועל האוכל הנהדר.


גילוי נאות, אני מתה על פנדה, שמחה מכל דבר שהוא עושה, וכן, יכולה בכיף להגדיר אותו חבר. אז אני מקווה לצאת אובייקטיבית במקסימום, אבל תסלחו לי אם תרגישו שאני בכל זאת מגזימה.


בואו נתחיל מזה שהמקום ממוקם בסמטה ממש מגניבה בשוק הכרמל. כנראה שלא תגלו אותו בלי הכוונה, וזה כל היופי. זה נותן בתוך רגע תחושה מחתרתית, סודית, מספק את אפקט ההפתעה ברגע החשיפה של מקום כזה מרשים בתוך כל ההמולה של השוק, וכשכבר עלינו על המיקום, התגלה לפנינו מקום מהמם ביופיו, כזה שמתאים להיסטוריה שלו, גם אחרי ששופץ.


אנחנו מגיעים, מתיישבים, מרגישים את האווירה הקלילה והביתית, מתרשמים מהחלל הגדול, ומתחילים להתלבט מול התפריט המגוון והמרענן.


יש כמה אזורי ישיבה, בר, ישיבה גבוהה, ישיבה נמוכה ו-2 קומות של טריבונות, שמהן ניתן לצפות בכל המתרחש. אנחנו התיישבנו בטריבונות, מאוד נחמד, אבל לא יתאים לכל אחד. צריך להיכנס לווייב הקליל, הזורם והמשוחרר. אז אם זה פחות הסטייל, לכו על המיקומים הקלאסיים של שולחן או בר.


התחלנו עם מגש של פותחים שולחן זוגי (79 ₪), שכולל כמה צלוחיות קטנות, יחד עם סאלוף חם בשמן זית וזעתר, שמגיעים למרכז השולחן ומתאימים מאוד לחלוקה. בצלוחיות מקבלים ממרח שקדי שומר, טחינה הר ברכה, חציל שרוף, אריסה לימון כבוש, סוכריות שרי, פיצוחי עמרני, סחוג וכדורי לאבנה. הסאלוף מושלם עם טעמי זעתר שאני אוהבת ומתאים בצורה מדויקת לטבילה בכל אחת מהצלוחיות, הממרח שקדי שומר היה מפתיע בטירוף והיה קשה להפסיק להתענג עליו. החציל מגיע במרקם קרמי, וזאת אהבה ידועה שלי, אז כל כך אהבתי את החלק שלו במגש הזה. בתוך האריסה הורגש מאוד הלימון הכבוש וזה היה חלומי, והסוכריות שרי, נראות כביכול תמימות, אבל הן בעצם היו בסטייל של ריבת עגבניות שרי שאני כל כך אוהבת, ובשילוב שלהן עם הלחם זה היה באמת באמת וואו. #yammmmm

גילוי נאות, אני מתה על פנדה, שמחה מכל דבר שהוא עושה, וכן, יכולה בכיף להגדיר אותו חבר. אז אני מקווה לצאת אובייקטיבית במקסימום, אבל תסלחו לי אם תרגישו שאני בכל זאת מגזימה.  בואו נתחיל מזה שהמקום ממוקם בסמטה ממש מגניבה בשוק הכרמל. אין סיכוי שתגלו אותו בלי הכוונה, וזה כל היופי. זה נותן בתוך רגע תחושה מחתרתית, סודית, מספק את אפקט ההפתעה עם החשיפה של מקום כזה מרשים בתוך כל ההמולה של השוק, וברגע שעלינו על המיקום, מתגלה לפנינו מקום מהמם ביופיו, כזה שמתאים להיסטוריה שלו, גם אחרי ששופץ.   אנחנו מגיעים, מתיישבים, מרגישים את האווירה הקלילה והביתית, מתרשמים מהחלל הגדול, ומתחילים להתלבט מול התפריט המגוון והמרענן.   יש כמה אזורי ישיבה, בר, ישיבה גבוהה, ישיבה נמוכה ו2 קומות של טריבונות, שמהן ניתן לצפות בכל המתרחש. אנחנו התיישבנו בטריבונות, מאוד נחמד, אבל לא יתאים לכל אחד. צריך להיכנס לווייב הקליל, הזורם והמשוחרר. אז אם זה פחות הסטייל, לכו על שולחן.  התחלנו עם מגש של פותחים שולחן זוגי (79 ₪), שכולל כמה צלוחיות קטנות, יחד עם סאלוף חם בשמן זית וזעתר, שמגיעים למרכז השולחן ומתאימים מאוד לחלוקה. בצלוחיות מקבלים ממרח שקדי שומר, טחינה הר ברכה, חציל שרוף, אריסה לימון כבוש, סוכריות שרי, פיצוחי עמרני, סחוג וכדורי לאבנה. הסאלוף מושלם עם טעמי זעתר שאני אוהבת ומתאים בצורה מדויקת לטבילה בכל אחת מהצלוחיות, הממרח שקדי שומר היה מפתיע בטירוף והיה קשה להפסיק להתענג עליו. החציל מגיע כקרם חציל, וזאת אהבה עתיקה שלי, אז כל כך אהבתי את החלק שלו במגש הזה. בתוך האריסה הורגש מאוד הלימון הכבוש וזה היה חלומי, והסוכריות שרי, נראות כביכול תמימות, אבל הן הזכירו לי ריבה של עגבניות שרי שאני כל כך אוהבת, ובשילוב הלחם זה היה באמת באמת וואו.  רומיה. RUMIYAH. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

׳פסטה׳ קישואים (68 ₪), עם קישואים, דג קונפי, סמנה, גרגרנית וצנובר. לשולחן מתקבלת צלחת לבנה, מאוד מאוד יפה ומיוחדת. הלבן הוא מהגבינה שעטפה רצועות דקות ועדינות של קישואים, ומתחת לכל הטוב הזה חיכו קוביות רכות של דג. הדג היה עשוי מעולה, רצועות הקישואים ביחד איתו היו שילוב מהמם. אבל כן הייתה חסרה לי יותר מליחות, אולי איזו גבינה שתקפיץ את המנה עם מליחות דומיננטית. #yammmmm

׳פסטה׳ קישואים (68 ₪), עם קישואים, דג קונפי, סמנה, גרגרנית וצנובר. לשולחן מתקבלת צלחת לבנה, מאוד מאוד יפה ומיוחדת. הלבן הוא מהגבינה שעטפה רצועות דקות ועדינות של קישואים, ומתחת לכל הטוב הזה חיכו קוביות רכות של דג. הדג היה עשוי מעולה, רצועות הקישואים ביחד איתו היו שילוב מהמם. אבל כן הייתה חסרה לי יותר מליחות, אולי איזו גבינה שתקפיץ את המנה עם מליחות דומיננטית. רומיה. RUMIYAH.הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

סלט מביירות (48 ₪), עם ירקות חתוכים גס, אזוב, סומק, ויניגרט עגבניות ולימון חזק. בדר״כ אני לא אוהבת חיתוך גס של סלט, כי אז נורא קשה לאכול ולהתענג מכל הטעמים יחד. אבל כאן הכל היה טרי, הקשיחות של הירקות הייתה קונטרה יפה לעלים הטריים שבצלחת, הויניגרט הביא את הטעם הלא קונבנציונלי, חתיכות הלחם/חלה שהסתתרו בין הירקות ספגו בתוכן את כל המיץ, חלום, והסומק היה בדיוק בזמן ובמקום הנכון כדי לגרום לי לאהוב את כל מה שקורה בצלחת. #yammmmm

סלט מביירות (48 ₪), עם ירקות חתוכים גס, אזוב, סומק, ויניגרט עגבניות ולימון חזק. בדר״כ אני לא אוהבת חיתוך גס של סלט, כי אז נורא קשה לאכול ולהתענג מכל הטעמים יחד. אבל כאן הכל היה טרי, הקשיחות של הירקות הייתה קונטרה יפה לעלים הטריים שבצלחת, הויניגרט הביא את הטעם הלא קונבנציונלי, חתיכות הלחם/חלה שהסתתרו בין הירקות ספגו בתוכן את כל המיץ, חלום, והסומק היה בדיוק בזמן ובמקום הנכון כדי לגרום לי לאהוב את כל מה שקורה בצלחת.  רומיה. RUMIYAH. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

דג יוגורט חם (74 ₪), עם דג ים צרוב, פריקי, רוטב יוגורט, זרעי רשאד ודומדמנית פרסית. וואי איזה מנה כיפית של חורף. השילוב בין הפריקי ליוגורט זה שילוב שאלוהים יצר, בוודאות. הכל חמים, הכל נעים, כל כף מכל הטוב הזה מענגת את הפה וגורמת לי להבין שאני פשוט בנאדם של פריקי, ואם אפשר שיצטרף אליו גם יוגורט, כזה חם, כמו ברומיה. על הדג עצמו לא הרחבתי בכוונה, כי זה ממש זיווג משמיים, תוספת רכה עם דג צרוב, זה לא יכול להיות משהו אחר חוץ מטעים. אז כן היה טעים. #yammmmm

דג יוגורט חם (74 ₪), עם דג ים צרוב, פריקי, רוטב יוגורט, זרעי רשאד ודומדמנית פרסית. וואי איזה מנה כיפית של חורף. השילוב בין הפריקי ליוגורט זה שילוב שאלוהים יצר, בוודאות. הכל חמים, הכל נעים, כל כף מכל הטוב הזה מענגת את הפה וגורמת לי להבין שאני פשוט בנאדם של פריקי, ואם אפשר שיצטרף אליו גם יוגורט, כזה חם, כמו ברומיה. על הדג עצמו לא הרחבתי בכוונה, כי זה ממש זיווג משמיים, תוספת רכה עם דג צרוב, זה לא יכול להיות משהו אחר חוץ מטעים. אז כן היה טעים. רומיה. RUMIYAH. הבלוג של יובי עם כל מה שיאמ, היכנסו וגלו את המסעדות שיובי הכי אהבה ושכל יום בלעדיהן הוא יום מבוזבז, בלוג ביקורת מסעדות שף מפיה של לקוחה רעבה במיוחד. Yuvi Yam.

את כל מה שציינתי אכלתי לבד, שותפי לשולחן שתה רק יין, אז תארו לכם כמה מנות עוד היו מצטרפות לארוחה אם היה איתי סועד שהוא אכלן גדול כמוני. בארוחה הזאת המנות היו גדולות יחסית, הפתיחת שולחן כבר פוצצה את רוב הבטן, והטעמים התאימו בול לאווירה שקיימת במקום, קלילים, שמחים וכמובן טעימים. לא מפתיע בכלל, בכל זאת מדובר בפנדה, ואם זה לא היה ברור, מדובר במקום שלגמרי שווה את ההגעה.


מדובר ב#yammmmm


841 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page